Kożuchy Wracają Do Łask

Co sprawia, że tradycyjne góralskie wyroby cieszą się tak dużą popularnością? Odpowiedź jest jedna- prawdziwa skóra, dopracowanie nawet najdrobniejszych detali i oryginalność przeplatana tradycyjnym, ręcznie wykonanym haftem. Powracające do łask wzory, doceniają znani i lubiani- Szymon Majewski, Patrycja Markowska i wielu innych.

Doskonała jakość, praktyczność i elegancja to trzy podstawowe zalety wyrobów podhalańskiej firmy „Blachorz”. Niebanalne, oryginalne produkty cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród miłośników naszych pięknych gór. Coraz częściej osoby znane i lubiane, pojawiają się podczas publicznych wystąpień w tradycyjnych, góralskich strojach. Ubiory te zwracają uwagę- i dobrze. Po pierwsze dlatego, że wśród Polaków panuje dziwna tendencja do zapominania, a raczej podchodzenia z dystansem, do tego, co nasze. Często wstydzimy się tego, co powinno być dla nas cenne. A bez wątpienia polską tradycją powinniśmy się szczycić. Co więcej, jest ona źródłem nieskończonych inspiracji, z którego możemy czerpać bez końca. Dodatkowo, łączenie tradycyjnych wzorów z oryginalnymi, współczesnymi rozwiązaniami, może przynieść ciekawy rezultat- jak w przypadku skórzanych produktów rodzinnej firmy z Podhala.

Zakład istnieje od 50 lat na rynku kuśnierskim, posiada własną garbarnię, w której skóry garbowane są według najnowszej technologii. Nazwa „Blachorz” to przydomek rodowy Pawlikowskich z Nowego Targu, którzy w 1962 założyli zakład kuśnierski. Od czasu powstania firmy, pod względem technologicznym dokonały się ogromne zmiany, jednak idea została ta sama- liczy się jakość wyrobów i ich staranne zdobienia. Odzież wykonana jest wyłącznie z naturalnej skóry jagnięcej. Pełna gama kolorystyczna, jak również wszelkie, dostępne na rynku formy wykończenia, dodają walorów funkcjonalnych i estetycznych. Największą zaletą produktów jest ich ręczne wykonanie i zdobienie tradycyjnym, góralskich haftem. W ofercie można znaleźć odzież damską, męską i dziecięcą ze wszystkich regionów Polski, w szczególności Karpat. Na podstawie od lat niezmiennych, tradycyjnych wzorów, powstają produkty tak bardzo poszukiwane w świecie współczesnej mody. Klienci, stęsknieni za góralskim wzorem i pracochłonnym, starannym wykonaniem, mają możliwość dostosowania projektu do własnych upodobań.

W swojej wieloletniej pracy firma ubierała osoby znane, lubiane i popularne, m.in. Szymona Majewskiego, Paulinę Młynarską, Pawła Golca czy Patrycję Markowską .

Przypatrując się wyrobom nie trudno dostrzec pasję, z jaką są one wykonane. Bardzo stare wzory zarówno z Podhala, jak i innych regionów, skrywają w sobie miłość do góralskiej tradycji. Małe dzieła, tworzone z wielką precyzją, są nowoczesnym odtworzeniem starych strojów. Ze względu na zmieniającą się modę, twórcy pomyśleli również o dostosowaniu produktów do najnowszych trendów. To mieszanka świadomych wzorów, folkloru i rodzinnej tradycji.

Tekst
J.K . redakcja Style Miasta