Rekonstrukcje

Odtwarzamy bardzo stare wzory z zachowaniem kroju.
Umówmy się.. zaspokoimy pragnienie podróży w czasie każdego miłośnika historii.

Pilotka wojskowa z 1868r.

Rekonstrukcje odzieży i stroje historyczne z pracowni „Blachorz” od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Dotychczasowi klienci przede wszystkim cenią sobie rzetelność odtwórstwa historycznego i profesjonalną obsługę.

Każdy strój jest indywidualnym projektem, którego przygotowanie obejmuje studia historyczne nie tylko dotyczące doboru tkanin i materiałów, ale również sposobu noszenia gotowego ubioru. Wiele uwagi zostaje poświęcone wzorom, które odgrywały kluczową rolę, na przestrzeni wieków. Odtwarzamy bardzo stare wzory z zachowanych kroju.

Szyjemy i rekonstruujemy:

  • z eksponatów
  • z fotografii

Pomimo, że stworzenie wiernej rekonstrukcji to długotrwały i  skomplikowany proces to niewątpliwie końcowy efekt wart jest czekania. W końcu przyodzianie gotowego stroju zaspokaja pragnienie podróży w czasie każdego miłośnika historii.

Strój tradycyjny XVII wieku (ok 1670r)

Ogromny zasób wiedzy z dziedziny historii ubioru to gwarancja, że wykonywane stroje są naprawdę historyczne. Pasja z jaką powstają wszystkie ubiory w pracowni „Blachorz” widoczna jest w każdym detalu.

 

Ofertę kierujemy dla tych najbardziej wymagających. Produkt zawierać będzie wszelkie ustalone detale, pod względem kroju, materiału i wykonania idealnie odpowiadać będzie oryginałowi z epoki. 

Szyjemy i rekonstruujemy z eksponatów jak również z fotografii, zwracając szczególną uwagę na detale.

„zwracamy szczególną uwagę na detale”

Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje.

Szyjemy na zamówienie

Nie znalazłeś w naszej stałej ofercie tego czego szukasz? Nic straconego.

W naszej bogatej pracowni nie tylko szyjemy nie tylko kożuchy na miarę ale również doradzamy. 

Więcej informacji znajdziesz w zakładce na zamówienie.